Samenvattingen: de beste studieboeken over marketing en verkoop samengevat

Samenvattingen van de beste studieboeken over marketing en verkoop

Waar gaat de pagina over?

  • Inhoud: Marketing is het proces waarbij je de behoeften en wensen van je doelgroep analyseert om vervolgens producten of diensten te ontwikkelen en te verkopen die aan die behoeften voldoen. Verkoop is een onderdeel van marketing en richt zich specifiek op het daadwerkelijk overtuigen van klanten om een product of dienst aan te schaffen
  • Studiegebieden: Marktonderzoek, Salesmanagement,  Grondslagen van de Marketing,  Zakelijke communicatie, Marketingcommunicatiestrategie,  Sportsponsoring, Media en reclame. EN: Consumer Behavior, Principles of Marketing Engineering, Essentials of Organizational Behavior
  • Taal: Nederlands, English
  • Toegang: Openbaar, Exclusive

Waar kan je heen?

  • Lees verder voor de uitgelichte samenvattingen

Image

Check summaries and supporting content in teasers:
Samenvatting Marktonderzoek (Kooiker)

Samenvatting Marktonderzoek (Kooiker)

1. Marktonderzoek

Dit hoofdstuk bevat een overzicht van de vormen en toepassingen van het vak marktonderzoek en de competenties waarover men dient te beschikken.

 

1.1 Wat is marktonderzoek?
Iedereen doet wel eens onderzoek. Bijvoorbeeld wanneer je wilt weten hoe laat je ergens moet zijn onderzoek je hoe laat je moet vertrekken om.........Read more

Access: 
Public
Samenvatting Salesmanagement (Rustenburg & Steenbeek)

Samenvatting Salesmanagement (Rustenburg & Steenbeek)

Hoofdstuk 1 De salesmanager in een veranderende omgeving

De omgeving waarbinnen organisaties actief zijn veranderd snel en wordt steeds internationaler. Door sneller en kosteneffectiever diensten te leveren krijgt de externe omgeving een grotere invloed. Dit heeft zowel invloed op commerciële ondernemingen als non-profit organisaties (=quartaire sector). De klant-aanbiederrelatie.........Read more

Access: 
Public
Samenvatting Persuasieve Communicatie (DCW3), compiled by Marieke Fransen & Bas van den Putte

Samenvatting Persuasieve Communicatie (DCW3), compiled by Marieke Fransen & Bas van den Putte

Hoofdstuk 1 - Merken

Merken zijn krachtige instrumenten binnen de strategische marketing en zijn belangrijk voor winst op de lange termijn. Brand equity geeft de waarde van een merk aan.

Merken
Een merk is een naam, term, teken, symbool, design of een combinatie hiervan, bedoeld om goederen of diensten van één verkoper te identificeren en te differentiëren. Het uiterlijk van.........Read more

Access: 
Public
Boeksamenvatting bij Grondslagen van de Marketing van Verhage

Boeksamenvatting bij Grondslagen van de Marketing van Verhage

INLEIDING

 

Wat is het doel en de opzet van het boek?

Het doel van het boek is duidelijk te maken wat de grondslagen en technieken van de marketing zijn en hun toepassing in een voortdurend veranderende markt.

Het boek behandelt het vak marketing vanuit de optiek van de manager en de strategische rol van marketing in het beleid van de onderneming: de meeste andere activiteiten volgen hieruit en daarom worden deze onderwerpen al in de eerste twee hoofdstukken behandeld.

Typerend voor het boek is dat het gericht is op de Nederlandse praktijk en.........Read more

Access: 
Public
Sportsponsoring van Kolijn & Kok

Sportsponsoring van Kolijn & Kok

1 Definities

1.1 Sponsoring

Bij sponsoring heeft men aan de ene kant te maken met de sponsor, die geld en/of goederen aanbiedt en aan de andere kant met het sponsorobject, hetgeen dat gesponsord wordt. De sponsor sponsort het sponsorobject met van te voren opgestelde doelstellingen. Dit kan zijn met betrekking tot naamsbekendheid of stijging van de verkoop. De sponsoring en de wederdienst moeten gelijkwaardig aan elkaar zijn, anders is er sprake van een donatie. Hiervoor is er

.........Read more
Access: 
Public
Boeksamenvatting bij Media en reclame van Moorman, Faasse en Neijssens
Boeksamenvatting bij Hoofdstukken 3 en 4 van Principles of Marketing Engineering van Rangaswamy

Boeksamenvatting bij Hoofdstukken 3 en 4 van Principles of Marketing Engineering van Rangaswamy

Hoofdstuk 3 – Segmenteren en targeting

Klanten verschillen in veel opzichten. Door segmentatie hoeft er geen algemeen programma te zijn voor alle klanten, maar er hoeft ook geen uniek programma te zijn voor elke klant.

Markt segment: een groep van huidige of potentiële klanten waarvan verwacht kan worden dat ze op de zelfde manier reageren op een product of service.

Markt segmentatie: het bedrijfsproces van het vinden van groepen van klanten die gelijk zijn op bepaalde, relevante criteria voor het bedrijf en zijn strategische context, zoals behoeftes, hoe ze een aanbieding waarderen, gedrag, leeftijd, sekse en inkomen. En hoe ze verschillen van andere groepen op deze criteria.

Er zijn.........Read more

Access: 
Public
Access: 
Public

Image

Check more: this content refers to
Communication, marketing, pr and sales - Theme
Join WorldSupporter!

Join with a free account for more service, or become a member for full access to exclusives and extra support of WorldSupporter >>

Check: concept of JoHo WorldSupporter

Concept of JoHo WorldSupporter

JoHo WorldSupporter mission and vision:

  • JoHo wants to enable people and organizations to develop and work better together, and thereby contribute to a tolerant and sustainable world. Through physical and online platforms, it supports personal development and promote international cooperation is encouraged.

JoHo concept:

  • As a JoHo donor, member or insured, you provide support to the JoHo objectives. JoHo then supports you with tools, coaching and benefits in the areas of personal development and international activities.
  • JoHo's core services include: study support, competence development, coaching and insurance mediation when departure abroad.

Join JoHo WorldSupporter!

for a modest and sustainable investment in yourself, and a valued contribution to what JoHo stands for

Check more: content is related to
Summaries: the best textbooks for communication and marketing summarized
Submenu & Search

Search only via club, country, goal, study, topic or sector