'En we gaan nog niet naar huis!'

Na een week of 12 vrijwilligerswerk te hebben gedaan in het prachtige Costa Rica met de liefste kinderen op deze planeet in weeshuis Casa de Pan was het tijd om afscheid te nemen. Het idee van vertrekken maakte ons bijna letterlijk ziek, na het meemaken van het vertrekken van andere vrijwilligers en het verdriet en tranen die daarmee gepaard gingen maakte het idee ons bang. Menno, mijn maatje, en ik gingen over naar plan B, dat hield in, we gaan een baan zoeken in Costa Rica waardoor wij in onze vrije tijd met onze kinderen op konden trekken en wat ontzettend belangrijk was de werkzaamheden van de door ons zelf opgezette stichting Casa Naranja. Deze stichting hebben Menno en ik samen opgericht net voor ons vertrek naar Costa Rica, het doel van de stichting is het helpen van het verwezenlijken van dromen van Latijns Amerikaanse kinderen, dit gaan we op 3 verschillende vlakken proberen te doen: creatief, sportief en educatief. Denk bijvoorbeeld bij creatief aan het aanschaffen van instrumenten voor kinderen, voorzien van cursussen etc. Op het sportiee vlak hebben wij voor ons vertrek naar Costa Rica via 3 verschillende voetbalclubs een groot aantal voetbalschoenen en andere voetbalspullen ingezameld voor kinderen hier. Door deze actie is onze stichting verschillende malen in de media verschenen, inclusief de Gooi en Eemlander (de grootste regionale krant van Nederland). Met deze schoenen gaan wij hier in Costa Rica een sportdag organiseren in de straatarme wijk  Pavas in San Jose. Na deze sportdag is het ons plan om de kinderen te voorzien van een voetbalclub om hun sportieve dromen waar te maken. Op het educatieve vlak, en naar mijn mening ook het belangrijkste vlak is onze droom om kinderen op de universiteit te plaatsen via onze stichting, verder hebben wij 2 scholen in Costa Rica bevoorraad met schoolboeken en andere materialen, plus een meisje voorzien van toelatingsboeken voor de universiteit sinds haar ouders en zij dit zelf niet konden aanschaffen. 

Nu wij uiteindelijk een baan hebben gevonden zijn wij druk bezig met het starten van verschillende andere projecten om zoveel mogelijk kinderen te helpen tijdens onze overgebleven periode. Aankomende woensdag zal een lokaal bekende zangeres 'Jessie Chick' komen optreden voor het weeshuis en ook en workshop geven aan alle 40 kinderen. Aankomend weekend gaan wij naar de provincie Limon waar wij een klein schooltje tegen de grens van Panama op ee materialistische manier zullen gaan steunen. En zo zijn er nog een paar kleine projecten die na ons vrijwilligerswerk gestart zullen worden, met andere woorden, wij gaan nog niet naar huis, MAAR alssss wij eenmaal naar huis zullen moeten gaan zullen direct alle pijlen gericht worden op onze terugkomst, want wij zijn nog lang niet klaar!

Image
Follow the author: baruchannink
More contributions of WorldSupporter author: baruchannink
Comments, Compliments & Kudos

Add new contribution

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
Image
Access level of this page
  • Public
  • WorldSupporters only
  • JoHo members
  • Private
Statistics
[totalcount]