Eerste jaar, eerste week in Uganda

Halllo allemaal,

Als eerst ben ik bij Cepo geweest een project opgezet door vrouwen onderanderen Samantha die met ons mee reist een geweldige sterke vrouw. daar moesten we onze groep weer delen net zo als eerst (de helft ging naar Kim en wij naar Cepo en Foho) in groepjes van 3. ik zat met Daniele en Sirra en Melvin bij Noa in de groep we moesten in een klei plek stampen met onze bloten voeten en ik had een blarenpleiter op en ze waren meteen bezocht zeker Mozes hij was een local hij zei tegen Melvin jij bent mijn brother want er waren slaven uit Afrika naar Suriname gebracht en daarom ben je mijn brother. Noa zit in een band en houdt van dansen dus wij oke we gaan dansen dus we deden de kabouterplop dans in de klei hij zegt ‘Wouw Zoë your a good danser im going to use this in my video clip’en wij moesten heel erg lachen. daarna moesten we in een rijtje de ballen met klei in het huisje gooien en de kookstoof bouwen.

 

Bij Cepo gingen we naar straat kinderen en daar gingen we kaarsen maken en volly ballen ook gingen we naar een koffie plantage waar we zakjes moesten vullen bij een schooltje dat was erg leuk !

Daarna ging onze helft naar Kim. De eerste dag bij Kim ging onze groep in tweeën wij gingen als eerst op de boda boda op huizen bezoek en daar moesten we kinderen wegen en mochten we ballonnen uitdelen. Daarna gingen we om wisselen met de anderen en moesten we naar het land ik ging samen met Neal, Jet, William en de bewaker naar de waterput om water te halen jet en ik moesten een kan met 10 liter water tillen en dat lukte al moeilijk en toen zagen we kinderen op straat en die tillde het heel makkelijk op hun hoofd.

 De tweede dag werden we wakker en was er bij onze (bij Kims huis) een kindje binnen gebracht die ondervoed was hij heet Tom en was ook nog eens gehandicapt. we bachten hem naar het ziekenhuisje en daar hebben Jet en ik hem eten gegeven en hem in bed gelegt. daar was ook een jongetje van ongeveer 3 en die was heel erg geslagen en mishandeld door zijn vader en die werd net op gehaald door zijn vader. Zijn vader kwam net uit de gevangenis en gaf de stief moeder de schuld van wat er was gebeurd. Zijn zus zou het kindje mee nemem maar haar man wist dat niet eens dus dat hebben we niet gedaan en zijn vader zei nee laat maar ik heb de muzugu’s (blanke) gezien dus stop hem maar in een kindertehuis of neem hem mee naar huis. Echt heel heftig!!

Nu ben ik terug bij plot 99 de backpackers en gaan morgen het hele weekend naar het meer.

xxxxxxxxxxxxxx uit Uganda!!

Contributions, Comments & Kudos

Add new contribution

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
Blog of Zoe de Bruine
Content
Access level of this page
  • Public
  • WorldSupporters only
  • JoHo members
  • Private
Statistics
3
Selected Categories